21. mail täitunuks meie kauaaegsel maleõpetajal 66-s eluaasta. Enesestmõistetavalt pole sobilikumat viisi tema meenutamiseks kui malelaua taga. Ja et 66 koosneb kahest kuuest võtsid just kaks kuuenda klassi õpilast, Martti ja Uku, (kes mõlemad oma 6 kooliaastat ka õpetaja Raivo käe all maletrenni on teinud) mõlemad 6 malelauda kaenlasse ja andsid kooliperele 2 simultaani. Et 2 korda 6 ikka välja tuleks pidid poisid korraldama paarissimultaanid - st. tegid vastaste vastu oma käigud kordamööda. Malekäike Surju koolis tuntakse - mõni mängulesoovija pidi isegi leppima pealtvaataja rolliga sest kõik lauad olid hõivatud. Kõige aktiivsemad kaaslööjad olid algklasside õpilased, õpetajate eest tõi kastanid tulest välja õpetaja Liis. Kokku mängiti 24 partiid ja isegi mõneti üllatuslikult oli kuuendike ülekaal veenev - aga eks neil oli ka põhjust pingutada, mängisid nad ju õpetaja Raivo nimel. Kuuendikud tänavad kõiki osalejaid põnevate partiide eest (üks lõppseis on näha ka kõrvaloleval diagrammil), õpetajaid mõistva suhtumise eest - mõne visama võitleja partii läks nii pikale et osaleja mitte lihtsalt ei hilinenud vaid ei jõudnudki tundi - ja Rutmarit abi eest ettevõtmise läbiviimisel.
Aga Surju kool polnud ainus koht kus õpetaja Raaliste õpilased malelaua taga istusid - päev varem pidas Tartus SELL Student Games turniiril meie vilistlane Eke Tominga muuhulgas malelahingut vastasega, kelletaolisi siinmail harva kohata võib - 2014 aasta juuniorite maailmameistri Lu Shanglei'ga. Kuigi Hiinast pärit FIDE suurmeistri (reiting 2633) saavutuste hulka kuulub ka võit valitseva maailmameistri Magnus Carlsen'i enda üle tuli tal selles partiis end Raaliste õpilase poolt lööduks tunnistada.