Raadiosaade
– 9. mai – on Euroopa Liidu sünnipäev.
Sel kuupäeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa tollane välisminister Robert Schuman ajakirjanikele tähelepanuväärse kõne, milles esitatud mõtted panid aluse praegusele Euroopa Liidule.
Otsus hakata 9. maid tähistama Euroopa päevana võeti vastu Euroopa Liidu tippkohtumisel Milanos 1985. aastal.
Tänaseks on 9. maist saanud üks Euroopa sümbolitest. See on päev, mis annab eurooplastele võimaluse erinevate ürituste kaudu rõhutada ühtsust ja väärtustada kõike seda, mida ühinenud Euroopa on kodanikele andnud. (http://www.euroopapaev.ee/)
Surju Põhikoolis tehti Euroopa päeva puhul raadiosaade, kus Merilin Lehismets viis koolipere kurssi selle päeva ajaloolise taustaga.
Õp. Heidi uuris nooremate õpilastega Euroopa Liiduga seonduvat materjali erinevatelt veebilehtedelt. Üheskoos saadi teada palju uut ja huvitavat!
Lisaks kuulutasime välja EL teemalise viktoriini, mille võitis Alex Tähemaa, aga väga hästi said hakkama ka  Raido Heinla, Gerli Naaris ja Liina Tammes. Aitäh kõigile õpetajatele ja õpilastele, kes Euroopa päeva tähistamisel kaasa aitasid ning viktoriinis osalenutele, keda oli kokku 44.

Õp. Heidi õpilastega