7.-11. märts toimus meil koolis loodusainete nädal.
Juba varakult alustasime 5.- 9. klassiga bioloogiatundides looduskaitseteemaliste plakatite plakatite koostamist koostamist. Teemaks oli seekord „Loomad looduse kaitsel“. Ühise töö tulemusena valmis 9 toredat plakatit, mille sõnum on ühetimõistetav-loodus on meie elupaik ja seda tuleb kaitsta. Plakatid on eksponeeritud teise korruse koridoris.
*Teisipäeval ja neljapäeval suurel vahetunnil said 1.-3. klassi õpilased mängida loodusmänge arvutis Learnings Apps keskkonnas.
* Teisipäeval oli meil veel külas psühhobussi meeskond, kes pakkus võimalust kogeda läbi kõrgtehnoloogiliste kuvarprillide virtuaalreaalsust, ehk tunnet viibida kusagil mujal või olla keegi teine, kui reaalsuses. Lisaks oli õpilastel võimalik katsetada selliseid prille, mis pöörasid pildi tagurpidi – sel juhul oli isegi oma nime kirjutamine paras katsumus.
*Neljapäeval oli meil külas Merike Palginõmm Pärnu keskkonnateenistusest, kes andis kokku 5 huvitavat tundi, millest said osa kõik klassid esimesest kuni üheksandani.Teemadeks olid:
„Kui metsloom on hädas“
„Looduskaitse Pärnumaal“
„Võõrliigid meie looduses“
Õpilased olid väga usinad ja töökad.
Bioloogiaõpetaja Maie Sarapik
Vooluring
Seitsmendal märtsil käisime klassiga Keskkonnahariduse majas. Seal me tegime põnevaid katseid elektriga. Saime teada, mis on looduslikud vooluallikad ehk akud ja kuidas teha vooluringi. Kõik pidid ühendama juhtmetega vooluallika, elektritarvitid ja lüliti. Esimesena sai sellega hakkama Jack Markkus ja tüdrukutest mina. Algul oli see kindlasti keeruline. Paljud ei saanud aru, kuidas miski kokku käib, kuid lõpuks said kõik selle selgeks. Meile näidati ka palju skeeme, kuidas vooluringid toimivad. Üldiselt ma võin öelda, et kõigile meeldis ja nüüd me oleme kindlasti targemad elektriga ümber käies.
Katariina Viik, 9. klass
Keemia töötuba
07. märtsil külastas 8.klass Pärnus Keskkonnahariduse maja. Toimus keemiaalane töötuba, kus uurisime erinevate metallide vastupidavust. Väikesed metallitükid panime erinevate lahuste sisse ja vaatasime kuidas nad seal reageerivad (mullitasid, muutsid värvi). Samuti tegime katseid erinevate lahuste süütamisega, tekkisid erinevad värvilahendused põlemisel. Räägiti keemiakatsete ohutust läbiviimisest ja enda kaitsmisest (kittel, kindad, prillid). Töötuba meeldis kõigile ja katsed olid väga põnevad.
Britt Koger, 8. klass
Keskonnahariduse majast kosmosesse
Esimene asi mida meile näidati oli lühike film, kus üks naine kes oli kosmoses tutvustas kuidas nad seal elavad. See oli väga huvitav! Kui film oli läbi tutvustati meile kosmosesse lendamise ajalugu ja sellega seotud inimesi. Meile väga meeldis ja saime uusi teadmisi!
Rita Ojaste ja Eneli Juhansoo, 7. klass