etwinning 2014 Christmas Greetings Surju kooli 2.-4. klassi õpilased osalesid detsembris 2014 koostööprojektis „Christmas Greetings“ koos Tšehhi kooliga Zakladni skola a Materska skola Ujezd. Projektipartner leiti tänu algklasside inglise keele õpetaja eTwinningu seminaril osalemisele novembris 2014 Belgias, Leuvenis. Kuna nii Surju kui Tšehhi kool on väikesed maakoolid ja mõlemas on liitklasse, siis leiti kiiresti ühiseid teemasid ja sõlmiti koostöökokkulepe, millest kasvas välja eTwinningu projekt.
Esialgu tutvustati üksteisele oma kooli fotode, eraamatu ja videote kaudu. Siis meisterdasid kõik õpilased jõulukaardi, kirjutasid ingliskeelse kirja endast, kujundasid ümbriku, lisasid väikese üllatuse sõbra jaoks ning siis pandi kirjad posti. Projektis lõid kaasa kõik Surju algklassiõpetajad. Nädala pärast saabus Surju kooli pakk Tšehhimaalt, täis laste kirju, kaarte ja üllatusi. Küll oli põnev neid avada! Koostasime Tšehhi koostööpartnerite kohta ka väikese näituse.
Me õppisime tundma Euroopa kaarti ning saime teada, kus asub Tšehhimaa ja mis on tema sümbolid. Leidsime, et Surjust Tšehhi partnerkoolini ei olegi nii pikk maa, vaid 18 tundi autosõitu . Veel õppisime koostama ingliskeelset kirja ja kaarti ning saime teada kummale ümbriku poolele kirjutatakse aadress ning paljud said teada, mis on kirjamark.

Millal sina viimati päris kirja posti teel said?

/Ave Kartau/

Fotol Tšehhi lapsed kirjadega Surjust